Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: dotaz

(Nett, 25. 11. 2013 0:21)

Nemám radu ani pomoc, ale jsem ted vazne stastna za to co tu ctu ac je to velice smutne. Jde o to ,ze snad cely zivot citim uplne stejne a nikdo komu jsem kdy o tom pocitu ,ze sem nepatrim vypravela nebyl absolutne schopny to pochopit. Myslela jsem si ze to nikdo nemuze pochopit.... a ted vidim ,ze mozna nejsem jedina. Jasne, clovek si muze splnit cokoliv co si preje, ale co kdyz si preju neco co TADY proste není. Mysl ostatnich ma proste svoje hranice vytvorene timto svetem a oni se v tom uplne pohodlne pohybuji at uz jde o fantasticke predstavy nebo veci uplne bezne. Jsou s timhle ramcem spokojeni (ackoli v zivote jsou treba nespokojeni,proste jejjich touhy jsou touhy tohohle sveta). A potom jak rikas o tom jak si jedni vybiraji potah a jinde umiraji deti.... Presne kvuli tomu mam skoro problem normalne zit. Jak mam prozivat a zaobirat se tim, ze se na me nekdo spatne podival, nebo mi ujel autobus nebo me vyhodili z prace, jake saty si oblekne kamaradka, nebo proc bych mela priteli vycitat ,ze prisel o pul hodiny pozdeji...,kdyz vim ze nekde nekoho znasilnili, mučili atd... me proste ty nase problemy, neprijdou jako problemy... ve me to nevyvolava zadne emoce, pripadam si jakoze jsem uplne mimo, hrozně nezůčastněně. Nekdo si mysli ,ze jsem klidna a vyrovnana, ale ona je to zatim proste jen neucast na tech lidskych eskapadach. Proc bych probuh mela vynakladat nejakou energii na hadku s nekym? Kvuli tomuhle pocitu jsem nebyla ani schopna zaobirat se profesne nejakym oborem ,ktery by mi treba prisel zajimavy, ale ve skutecnosti nepotrebny... az ted mi dochazi, ze snad i ty prace ,ktere jsou ve skutecnosti nepotrebne jsou nakonec nejlepe placene a dle spolecnosti ve ktere zijeme za zbytecne povazovany nejsou. Ja to zatim neumim bohuzel dobre vysvetlit a vyjadrit co ohledne toho citim... Tak rekneme ,ze jsem si to sem stejne napsala spis jen kvuli sobe a chtela jsem vyjadrit Helene svuj dik za to ,ze sem napsala co tu proziva... Ja proste na tuhle planetu nepatrim... To je moje veta a videt ji i od nekoho jineho ve stejnem kontextu jak to myslim ja me asi trochu uklidnilo, nevim.... Tak dekuji za prostor a mejte se vsichni fajn..

Re: Re: Re: Re: dotaz

(Buba, 27. 11. 2013 13:09)

Milá Heleno, přišla jsem na tuto diskuzi náhodou, protože jsem zadala do vyhledávače slova své - Vaší myšlenky: Jaký to má účel. Vaše zkušenost je té mojí neskutečně podobná a vlastně jste první člověk, o kterém vím, že prožívá a cítí to samé. Možná je nás víc, ale koho naše obavy zajímají...
Snad se ještě na tyto stránky vracíte. Našla jste už co jste hledala? Škoda, že se neznáme....

Re: dotaz

(Helena2, 2. 4. 2012 19:59)

1. část: Milá Helenko, příchod sem na Zem jsi očekávala s velkou radosti, těšila ses sem, protože jsi věděla, že zde na vlastní kůži prožiješ to, cos dělala kdysi. Vybrala sis čas, zemi. Hodně bytostí toužilo se sem dostat, dostala jsi přednost a tak je třeba si vážit každičkého dne. Ber prosím své dny jako dobrodružství. Lidské ego křičí já chci, tohle se mi líbí, tohle zase ne. Ale vše je dobré a je třeba hledat pozitivní smysl toho všeho. To je pak dobrodružství! Na všem špatném najít jeho dobré poselství. Třeba, že tudy cesta nevede. Délka života je určena a pokud by sis život zkrátila, vůbec by sis nepolepšila. V oné disharmonii, která tě dovedla k odchodu bys byla dlouhou dobu.
Existuje důležitý vesmírný zákon, zákon stejnorodosti. Však říkáme rovný rovného si hledá nebo vrána k vráně sedá. Laď se prosím vědomě ke kráse, i ona nabíjí, vyhledávej to, co Tě těší a co současně prospívá Tvým dětem, Tvému domovu.
Ne, nejsou všichni lidé krutí a bezohlední a začneš-li znovu a od začátku, oslovíš-li čistý duchovní svět – vše se bude zase vracet k dobrému. Ale buď trpělivá, těš se z každého drobného pokroku a pros o pomoc svého duchovního průvodce. Nepotřebuješ žádné prostředky na svou záchranu, protože je to otázka Tvého postoje a informací. Tvůj průvodce Tě přivedl ke kvalitnímu zdroji, začni si prosím postupně studovat zdejší texty. Návodů zde objevíš spoustu. Vnější život může být dokonce krutý, ale vnitřní život světlý, radostný a smysluplný. Nehodnoť prosím okolí, zaměř se na své kvality. Raduj se z drobných pokroků, to je znak kvalitní cesty životem. Přichází jaro a příroda je plná krásy a síly. Zastav se u prvního květu, který se na Tebe usměje, studuj tu nádheru a chval našeho Pána. Vidíš, jak nás zahrnuje krásou? Pohlaď své děti, ony mohou ve Tvé smutné blízkosti strádat, čekají na Tvůj úsměv. Rozhodni se vědomě začít bojovat. Nejsi na to sama. Stojí při tobě Tvůj duchovní průvodce a můžeš poprosit také o větší ochranu a pomoc.
Beruška zemře a má to tak být. Splnila svůj úkol a objeví se znova. Hyacint také znovu vyraší. Rozlišuj prosím. Je v řádu věcí, když život skončí, však bude pokračovat dál. Ale je hrubá chyba, když se zničí úmyslně. Pokud Tvůj čas nepřišel, domů by ses nedostala. Dostala by ses do sfér, kde krásně není, do doby, bez by přišel čas Tvého určeného přirozeného odchodu.
Tvrdé lokty potřebují lidé nevědomí. Ti berou život jako boj. Ale Ježíšova láska také dveře otevírá. Jen si to vyzkoušej. Pokora, ohleduplnost, touha pomáhat druhým – jejda, to jsou životabudiče! Kdo lže, kdo je nespravedlivý a krutý, ten se setkává přesně s takovými lidmi. Ale představ si, naši přátelé se štítí lži, dokonce váží každičké slovo. Aby ani slovem neublížili. Aby slovem pohladili! Vždyť negativní myšlení, negativní slova přitahují temno! Prosím, buď opatrná, na co myslíš. Bohužel, milá jmenovkyně, nevhodnými technikami jsi v sobě otevřela to, co mělo být uzavřené. Ale nikdy není pozdě k nápravě. Však jsem již napsala: vše začíná u dobrého slova a lidské pokory. Jsme bytosti nezralé a chtěli bychom radit druhým. Nejprve je třeba v sobě pěstoval klid, mír, lásku. Tohle prosím není fráze, tohle je základ bezpečí, klidu a míru. Víš, milá jmenovkyně, jakou sílu má modlitba? Směruj prosím svůj zájem na vysoký! čistý! duchovní svět. Tam je pomoc a tam je ochrana. Pro Tebe je pobyt v těle důležitý. Hmota je velká ochrana pro Tvůj stav. Také se nauč dobře usínat – návod najdeš v Rozhovorech 23.

Re: dotaz

(Helena2, 2. 4. 2012 20:00)

2. část: Ne, Helenko, je možné mnoho změnit, v tom se mýlíš. Ale nutné je začít vždycky u sebe. Důležitý je zákon zrcadlení, co ti vadí na druhých, nosíme v sobě. Je třeba odhodit svoji masku a podívat se na sebe střízlivýma očima.
Zkus prosím udělat dobrý skutek. Kolem Tebe jsou lidé movití, tak vyhledej někoho, kdo je v nouzi a pomoz mu. Drobnou částkou, uvidíš, jak se budeš dobře cítit. To je nad všechna farmaka. Nechtěj prosím zachránit celý svět. Hladující děti – adoptuj si na dálku jedno, uleví se ti. Co změnit nemůžeš, neměň. Vždyť Ty chceš víc, než Bůh! Planeta Země je nejtěžší místo pro žití, ano jsou tu války, hladomor. Ale jsou to učební lekce pro Ty, kdo se učit jinak neumí. Ty ale ano. Jinak bys nehledala a nenapsala takový dopis. Ano, Bůh je! On dopouští, protože jinak se někteří probudit nechtějí. Helenko, znáš zákon příčiny a následku. Pak víš, že tyto stavy sis vyvolala sama. Začni bojovat. Modlitbou. Dobrým slovem. Pomocí chudým. Určitě objevíš další způsoby. Tvé srdce při poslechu hladivé hudby a po dobrém posilujícím spánku Ti poradí. Ano, jsou dny lehčí a dny, kdy některý člověk nemá sílu ani žít. Když si zítra na tohle psaní vzpomeneš a půjdeš bedlivě po ulici, sebereš papírek, uvaříš dobré jídlo, koupíš si kamínek pro radost – doporučuji ti růženín, vše se k dobrému obrátí.
Chraň se vizí! Pak hlava přestane bolet.
Dovol, abych Ti sdělila, že já nepochybuji, že Bůh existuje. Já mu říkám Otec a vždy pečlivě napíšu veliké O. Protože správný Otec Tě miluje a chrání. I Tebe!! A to si neustále opakuj.
A musím Tě, Helenko, potěšit. Lidí moudrých, lidí krásných přibývá! Neuvěřitelně rychle! Mám z toho radost.
Ve stavu disharmonie se dostaneš do nejnižší sféry v nadzemí. Ano, tam je strašně, tam žijí sebevrazi aj. Tak to nedělej, prosím. A pokud nezvládneš svůj život, tak se další život budeš povinně inkarnovat na hmotnou planetu. I to je zákon příčiny a následku. Hezké světy vídáváš, aby ti daly sílu zvládnout Tvůj den tady na Zemi. Vidíš, jak se o Tebe stará Tvůj průvodce? Náš Bůh? Kdo je tak nezodpovědný, že Tě zásobuje takovými informacemi o jakýchsi branách. Prosím, nebav se s ním! Vyhýbej se mu. A ve stavu, jakém momentálně jsi, by i v novém domě byla brzy těžká atmosféra.

Co říct závěrem. Po každé noci musí přijít svítání. Na to pamatuj.
Čistý duchovní svět musíme pozvat. Oni respektují svobodnou vůli. Tak to udělej a těš se z každého záchvěvu radosti, který zaregistruješ.

Já beru každý nový den jako dar. Považuji ho na čistý papír. Jen na mě záleží, jak ho popíšu. Přeji Ti, milá Helenko, abys psala jenom dobrá slova plná světla a optimismu. Jak budeš obalena světlem a vše bude zase dobré.
Bůh Tě opatruj.
Helena2

pokus o radu

(Nett, 25. 11. 2013 1:02)

I kdyz... ja asi mam pomoc, radu... Divej se na vec tak, ze nemuzes prebirat odpovednost za to co se deje nebo stalo nekomu jinemu. Kazdy se narodi nejak a kazdy resi jine veci. A je to tak v poradku. Jeden resi jake koupit auto a druhy se narodi s postizenim a bezne denni ukony jsou pro nej problem. Ja bych si sama od sebe prala tohle prijmout jako pravdu, jako neco co je v poradku. Proste jsou lide, kteri se maji lepe a lide ,kteri se maji hur. A ja z toho muzu byt nestastna, ale je to tak a nic s tim stejne neudelam... Ja jsem dostala zdrave telo, coz je skvele, muj prvotni ukol je se o nej dobre postarat.... Cim ja jsem se zacala ridit je proste myslenka, ze kdyz uz tu musim byt a nemohu jinak, tak budu hrat podle jejich pravidel. Prijmu hodnoty tohohle sveta vezmu to nejlidstejsi co v sobe mam a dle techto hodnot, potreb a pocitu se budu o svuj zivot starat..o svoje telo, ducha a dusi. Asi by se to dalo trochu brat jako "hra na cloveka" Coz napriklad znamena chodit cvicit, zdrave jist, spat, studovat skolu, ucit se jazyky ,cestovat, vypadat dobre,pracovat, tvorit a udrzovat nejake socialni vztahy a moje lidska potreba (tzn. neco k cemu mam opravdu chut ,ktera nevim ani odkud se bere a proc je, ale prinasi mi to poteseni) je pro me tanec, takze se venovat tanci...a mezitim prozivat to co zivot prinasi. Ja nevim, je mi to docela hloupe takhle radit, mozna pro tebe je to i uplne nepouzitelne, ale ja vim, ze nejak se naucit zit musim, jiste by bylo lepsi kdybych takto zacala premyslet a jednat pred 5ti lety asi bych se vyhnula tomu pocitu ztraceni a toho ze nic nemam (a uz to jen tezko vynahradim) ,ale bohuzel, v te dobre jsem byla proste jen zmatena, clovek musi obcas urazit dlouhou cestu k poznani ......a tohle mi docela pomohlo/pomaha...

Re: pokus o radu

(Helena z redakce, 25. 11. 2013 8:39)

Milá neznámá kamarádko, když ses dostala až sem na tuto stránku, tak jsi nám podobná. Ano, planeta Země je planeta učení a současně slouží k odžití karmického zákona. Jsme navzájem propojeni, takže správně naciťujete, že nemáme být lhostejní k mučení lidí na jiném koutu planety. Odžíváme ale také důsledky svých činů v minulých životech. Takže pokud je někdo znásilněný, pak se stejně zachoval kdysi on. Ano, tato planeta je náš dočasný domov, druhý máme v nadzemí a ten původní, nejkrásnější máme tam nahoře, u Boha.
Ten, kdo se má lépe v minulých životem lidem pomáhal, ten, kdo druhému v nouzi nepomohl, nouzi teď zažívá. A tanec? Ten spojuje s tím neuchopitelným, po čem všichni nevědomě toužíme a co jste tak hezky popsala. Děkuji i já za psaní a srdečně zdravím. Helena z redakce webu

diky helen

(Nett, 25. 11. 2013 1:07)

...ale taky vim, ze sem nepatrim ....dalas mi nadeji ,ze je nejaky misto kam patrim. Jo! To je ono, to mi udelalo tu radost a chtela jsem za to podekovat :))

Děkuji

(Veronika, 21. 10. 2013 19:23)

Informace na těchto stránkách mi velmi pomáhají překonat mé velmi bolestné životní období. Je v to tolik pozitivity a hlavně mi dávají smysl. Od malička jsem chodila do kostela byla jsem u příjmání, biřmování, měla svatbu v kostele, ale v hlavě jsem měla spousty otázek, které mi nedávaly smyl až nyní mi vše dokonale zapadá při čtení brožurek, které si denně tisknu a čtu po večerech a v práci o přestávkách.

Ze srdce děkuji za vše co děláte

Re: Děkuji

(Helena, 10. 11. 2013 16:14)

A víte, Veroniko milá, že takovéhle psaní nám hodně pomáhá? A tak děkujeme za pohlazení.

Konají se setkání?

(Siffra, 5. 10. 2013 14:03)

Dobrý den,
ještě za Pavly jsem jezdila do Tábora na setkání, pak jsem se odstěhovala a teď by mě zajímalo, zda v tradici setkávání se pokračujete a kde?
Děkuji. Přeji krásný den a jsem vděčná za tyto stránky. S.

Re: Konají se setkání?

(Helena, 7. 10. 2013 20:53)

Dobrý den,
setkání se konají v neděli v Táboře stále na stejném místě, pak ještě v pátek v Soběslavi a v sobotu Sedlčanech - termíny jsou proměnlivé, scházíme se jednou za měsíc, za dva. Pokud máte zájem, zašlete na sebe kontakt. Nyní se skupinky sejdou začátkem listopadu. Srdečně vás zdravíme a děkujeme za Váš zájem.
Helena

Re: Konají se setkání?

(Siffra, 14. 10. 2013 16:14)

Dobrý den, Heleno,
ráda se k setkání připojím, jak jen mi to časově vyjde. Mohla byste mi prosím zasílat termíny setkání na hakukuc@centrum.cz?
Děkuji moc. Přeji krásné dny, S.

Perfektní Informace a Zdělení !

(Jarda Sýkora, 15. 9. 2013 21:35)

Krásný večer. Tyto Stránky, Poslech a čtení Je Geniální !! Nacházím ZDE informace , Do svého Projektu GENESIS ! Léčebný - Duchovní ! Vše krásné , Andělské přeje Jarda Sýkora .

Děkuji

(Veronika Skalová, 4. 9. 2013 20:43)

Ze srdce velmi děkuji za Vaši práci. Vaše videa si pouštím při žehlení a vytisklé brožurky čtu po chvílích přes den a večer, místo televize. Děkuji, děkuji, děkuji moc mi vše pomáhá :-)

Přivítání

(Admin K., 15. 10. 2011 0:16)

Srdečně Vás všechny vítám v diskuzi nově otevřených stránek.

Re: Přivítání

(V1k1, 9. 10. 2012 11:11)

četl jsem kousek příspěvku od Paní Helenky a snad ji tohle pomůže jako mě:)

http://www.youtube.com/watch?v=5IutouzufmY

Je to od Eduarda Tomáše TEMNÁ NOC DUŠE (ukázka z přednášky v Praze, listopad 1997)

Klinicka smrt

(JanR, 10. 8. 2012 16:00)

Dobry den, dejte si do youtube vyhledat tyto videa:

Klinicka_Smrt-Potapec_zasahnuty_meduzama-trvani_hodina_a pul.flv

Klinická smrt "Do pekla a-zpět" dr. Maurice-Rawlings Slovenský kvalitní překlad

PEKELNÉ BRÁNY HISTORY DOKUMENT CZ-dab

názor

(Iva , 2. 4. 2012 18:24)

Milá Helenko, rozumím Tvým pocitům a v podstatě Tvému vnitřnímu chaosu.
Kdysi jsem šla nedobrou podobnou cestou. Je to cesta bez víry a beznaděje. Nic příjemného...jen zmatek a samé nedobré situace, tím přivolané. Naše setba=sklizeň. Tím vším poznáváme sami sebe. A hledáme a hledáme.
Jednoho dne se ocitnem tak na dně, že začneme volat o pomoc. To je první krok ke změně. Ta je nutná!!! Jsme tu proto najít sílu uvnitř sebe. Každý ji máme, i naše děti. Není třeba se o ně bát. Neboť, každý z nás má svého duchovního průvodce. Bytostí Světla máme i více na ochranu a pomoc.
Cesta bez víry v Boha a Krista, je plná bolesti a utrpení. Vím to velice dobře...kdysi, před pár roky jsem klesla velice hluboko, a tak to vypadalo i s mou rodinou. Jsme opravdu JEDNO. Horoucně jsem se modlila ke KRISTU, neboť jinou cestu jsem neviděla...ihned mi přišlo tak silné a nepopsatelné uklidnění...Mír a hluboký klid...nastala posloupnost zázraků a změn. Děkuji za to z celého svého srdce. Neboť můj život se uspořádal, má síla je mou oporou. A vím, že tato síla je Bůh a Kristus ve mně. Našla jsem cestu plnou informací a pomoci. Cítím veliký smysl života a poznání. Stále se učím, neboť prosím Krista, aby mne vedl. Cítím Ho. Je v každém z nás...jen Ho požádat. Modlím se za každého z nás, aby našel cestu...naši společnou cestu. Pojďme a modleme se:
Otče náš, na nebesích. Stvořiteli všeho a všech. Posvěť se jméno Tvé, Tvé království přijď k nám blíž a Tvá vůle se staň v nebi i na Zemi. Dej nám chléb pro budoucí dny a odpusť nám naše prohřešení. I my chceme odpouštět všem, kteří se proti nám provinili. Otče, buď našim vůdcem a ochráncem v pokušení a osvoboď nás z moci zla. Amen.
S Láskou Tě objímám Helenko a Vás všechny milovaní.

Milá Helenko

( Karel F., 1. 4. 2012 12:59)

Na upozornění Martiny jsem si přečetl Tvůj příspěvek.
Ano, vlivem soucítění, mi vehnal slzy do očí a srdečně jsem se modlil k Bohu skrze Ježíše Krista za světlo a lásku pro Tvou trpící duši. Helenko DĚKUJI TI z celého srdce za vyjádření Tvých strastí a překážek, protože je to pro mne jakési probuzení, zvednutí hlavy nahoru z takového každodenního žití-je tu najednou Tebou pojmenovaný stav Matky Země, která trpí vlivem negativního smýšlení lidí.
Je tu Tebou vyjádřená pravdivá obava kam se řítíme, když neslyšíme jak Země pláče. Já vím že toto není odpověď na Tvou otázku:PROSIM, ZEPTEJTE SE, PROC ZA MNOU NEPRIDOU A NEPOMOHOU MI... JAKY TO MA UCEL... DEKUJI...
Z Tvého příspěvku je cítit jaká jsi krásná a vyspělá duše, velmi citlivá a vnímavá a také zoufalá a plačící. Rád bych Ti pomohl. Nabízím Ti přátelství a tak pokud budeš chtít napiš na mail info@rozhovorysezivotem.cz nějaký kontakt-telefon, mail a já se ozvu. Rád bych Tě poznal.
S láskou Admin Karel

Poděkování

(Jitka, 27. 3. 2012 21:53)

Ahoj Karle, děkuji za sebe a své přátelé, že máme možnost si přečíst Rozhovory v této podobě.Přeji hodně síly a radosti do další práce. Měj se moc hezky a nashledanou. Jitka


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »