Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dotaz

(Daška Nováková, 20. 10. 2014 19:07)

Prosím o odpověď, kdo je autorem těchto rozhovorů, myslím, že je důležité se podepisovat celým jménem a pokud má někdo takovéto stránky pro ostatní, představit se všem, kdo je a popř. jeho cestu a nezůstávat v anonymitě. Děkuji za odpověď.
Dagmar Nováková

Re: dotaz

(Helena Pejšová, 20. 10. 2014 20:01)

Vážená paní Nováková, nikdo nezůstává v anonymitě. Každý text sděluje ten, kdo je uveden za pozdravem. Ten se vždy představí v úvodní větě. Autorem je tedy hlavně Hardus. Ale také Laurencius, Elese a další. Jedná se o duchovní učitele z nefyzické roviny bytí, nejsou to tedy hmotní lidé. Jak tedy můžeme někoho z lidí představovat, když autor nežije na Zemi? Také jsem se kdysi takovému zdroji divila, ale krása informací nás dostala. Duchovní učitelé z vysokých duchovních sfér využívají dobrovolně inkarnovaného člověka, tzv. médium. My v Čechách tyto texty překládáme, v papírové podobě je jich dosud vydáno 74 a v posledních letech je zveřejňujeme také na tomto webu. Jméno jednoho z nás také najdete v každém čísle, hned na první textové stránce. A jak vidíte, pošlete-li dotaz, máte tentýž den odpověď.
Informace do Čech přivezla Pavla Kašparcová a sdělení dávala do knih Rakušanka Gisela Weidner. Ale to byste všechno v textech postupně objevila. Myslím, že je znakem pokory, že nikdo si takovou moudrost nepřivlastňuje. My ji pouze přeložili a nabízíme zájemcům ke studiu. Není to hezké?
Srdečně vás zdravím.
Helena nebo také 30Helena03

Dotaz

(Vlaďka, 4. 8. 2014 10:06)

Dobrý den, měla bych dotaz, jaký máte názor na vykládání karet, zda slouží ku prospěchu, pokud člověk neví, jak dál. Nebo popř. výklad karet používaný pouze pro svoji osobní potřebu. Děkuji

Re: Dotaz

(Helena, 4. 8. 2014 10:29)

Dobrý den, paní Vlaďko, pravda je zakódována v mnohém, ale já osobně se tomuto zdroji informací vyhýbám. Vždyť při mně stojí duchovní průvodce a já skrze své svědomí ho vnímám. Mohu také před usnutím vyslovit problém a poprosit svého duchovního průvodce, aby mě dovedl do nadzemských sfér, kde mi ty vyspělejší bytosti vše vysvětlí. Tak tedy být vámi bych se kartami nezabývala, řídila bych se svým pocitem. Protože jsem-li v klidu a chci-li dobro pro sebe, ale také i pro druhé, rozhodnu se dobře. Bůh je láska a tak se nemám čeho bát. Dal nám na Zemi pro vlastní dobrý život vyšší duchovní ochrannou a pomocnou bytost a tak je dobré se zajímat o ni, ne o pomůcky, které mohou ovlivnit negativní síly.
Další si můžete přečíst v Rozhovorech číslo 55, Duchovní pohled na duševní hygienu. Přeji vám, ať i bez karet jdete životem v moudrosti, klidu a radostně. Však právě toto se máme naučit. Děkujeme za váš dotaz.
Helena

Otázka

(Roman, 25. 1. 2014 22:10)

Vážená paní, mám na Vás ještě jeden dotaz.Je hodně troufalý, ale snad Vás neurazí a budete ochotna mně i jiným hloubavým čtenářům říci svůj názor.Proč se stalo p.Pavle a p.Františkovi to, co se jim stalo,po tom všem, co dělali pro blaho ostatních ?? Zeptali jste se na to někdy ?? Pokud nebudete chtít odpovědět a nebo zrovna můj příspěvek smažete, pochopím to.Děkuji za Vaši odpověd.S úctou Roman Smejkal.

Re: Otázka

(30Helena03, 27. 1. 2014 18:20)

Ano, pane Romane, jste velmi hloubavý. Nejste troufalý, čtete pečlivě a přemýšlíte. V každém případě náročný konec života Pavly a Františka silně ovlivnil nás. K hledání. K tomu, abychom i nadále věřili ve spravedlnost a lásku Stvořitelovu. Já osobně ji vzala za zkoušku pevnosti. Přemýšlím nad tím, že se možná otevřela latentní karma. V každém případě vím, že postojem Pavly byl silně zasažen personál nemocnice. Její statečností, pokorou, láskou manžela. Viďte, kdybychom mohli, vzali bychom kousek utrpení někoho milovaného na sebe. Mnozí přátelé mluví právě o tomto jako důvodu, o tzv. Obětní karmě. Ale v našich informacích, a na to jsme se ptali, tento termín neexistuje. Malinkaté chyby v osobním životě Pavly byly. Že by se hned a to v zesílené formě k tak vyspělé byrtosti navrátily? Takto konkrétní dotazy jsme však nevznesli. Máme-li se dozvědět, proč to všechno takto probíhalo, jednou odpověď přijde. Když jsem se Pavly ptávala na nějakou "senzaci" odpověď znala, ale já pochopila, že nás nechce rozptylovat, protože to nejhlavnější je práce na sobě.
Přeji vám hezký den.
30Helena03
30Helena03

dotaz

(helena, 28. 3. 2012 16:39)

Dobry den, jmenuji se helena a jsem znechuceny tvor. ziju s rodinou-dvema detmi a hodnym pritelem- kde se mame celkem radi, vlastne mi nic moc nechybi, ale nelibi se mi tu. Myslim planetu... i kdyz to take neni spravne... nelibi se mi byt clovekem, nechci tu dale pobyvat... chtela bych odejit, ale zatim mam obavy ze smutku mych blizkych... myslim si, ze beze mne by jim bylo lepe, ale co svet? Ublizi jim, lide jsou velice zli a ja rikam, ze jsou rakovinou planety, ktera si tak strasne krute zachazeni nezaslouzi... chci odejit, ale Vase reci o utrpeni po sebevrazde mi taky nahani strach... vlastne mi nic moc neni... jen se jiz dale nechci divat na krutost a lhostejnost lidi k sobe a k planete... stydim se za to, ze jsem cllovekem... uz nechci a nechci se sem znovu narodit... nemam silu ani prostredky neco podniknout na zachranu a myslim si, ze je to stejne zbytecne... clovek je nepoucitelny... to vidime od davnych veku... nic se nezmenilo... cim tedy budu trpet po odchodu-sebevrazde? Myslim, ze je na mne, jestli tu chci zustat nebo ne... stejne tu nejsem nic platna... nemuzu ani sledovat zpravy, nad tou nespravedlnosti a krutosti stale brecim... uz tu nechci byt... co mam delat? Jak se odtud dostat a neublizit?Od mala si myslim, ze tu nemam byt, ze jsem mela byt nekde jinde, mamka me nechapala, kdyz jsem brecela nad mrtvou beruskou... nemam tu byt, byl to omyl a ja chci pryc, chci domu... poradte mi jak se tam tedy dostat a neublizit?

Re: dotaz

(martina, 29. 3. 2012 17:21)

Drahá Helenko, jak můžeš chtít odejít ze světa, když máš dvě děti. Ty děti si Tě vybraly, aby jsi byla v tomto životě jejich průvodcem, aby jsi jim pomáhala stát se dobrým člověkem. Kdo je to naučí, když odejdeš? Každý člověk, který se sem narodí, tu má nějaké poslání. Kdyby Tvé poslání bylo splněno, už by jsi zde nebyla. Nemáš pravdu, že lidé jsou zlí. Každý má jinou duchovní vyspělost a podle toho také jedná. Žiju na stejné planetě jako Ty a mám kolem sebe moře dobrých lidí. Začni číst Rozhovory. Tam dostaneš odpovědi na své otázky - proč jsi zde. Každý den začni modlitbou. Popros svého duchovního průvodce o ochranu po celý den, o setkání s dobrými lidmi. Večer se nedívej na zprávy a jestli máš malé děti tak jim raději přečti pohádku. Snaž se být dobrým člověkem. A já věřím, že se snažíš, jinak bys asi tyto stránky nečetla. A věř tomu, že jsi zde platná. Přinesla jsi si na Zem nějakou svojí karmu - co zde máš napravit a co se nového naučit. Podívej se na film Náš domov. Každý den se snaž být lepším člověkem, pomáhej svým příkladem svým dětem a lidem v okolí. "Zemi je potřeba uzdravit, tak přilož ruku k dílu." A když Tě zase přepadnou myšlenky na sebevraždu, tak si uvědom, že to Ti našeptávají negativní síly. A mají velkou radost, že jim podléháš. Ale Ty jsi silná a tu radost jim přece neuděláš... Přeji Ti hodně vůle, abys našla v sobě sílu na další cestu zde na Zemi. Ráda bych Tě i osobně poznala. Srdečně Tě pozdravuji.

Re: Re: dotaz

(helena, 30. 3. 2012 12:43)

Mila Martino... je to tezke... moc tezke... nezvladla jsem vychovu svych deti, nedala jsem jim tvrde lokty, nenaucila jsem je vyporadat se se lzi a nespravedlnosti, s pretvarkou a krutosti... jsou jiz velke a tri samostatne-nezvladaji to... jsem mistr Reiki, pracovala jsem jako terapeutka s LSVJ a kartami a jako maserka s ruznymi technikami, ale zivot me nepripravil na energetickou citlivost, naopak ukazal, ze neni mozne cokoli zmenit... mam silene vize, budim se mokra a zdesena, vidim valku a krutosti lidi na lidech a zpustosenou zem a tyrani... utikam ven z tela do "meho" sveta, o kterem jsem presvedcena, ze opravdu existuje, kde nepotrebuji fyzicke telo, kde je Laska, Ohleduplnost, Mir, vratim se zpet do fyzickeho tela a citim hroznou bolest v dusi... stale brecim, stale a stale... nejde to zastavit... u filmu, pohadky, u knihy, clanku... muj pritel si mysli, ze si mam jit pro prasky... Nemam kolem sebe zle lidi, naopak, kolem mne jsou zlaticka, vsichni me oslovuji Helenko, sveruji se mi, chodi si pro rady, ale ja uz jim nemuzu radit, uz pred nimi utikam... jsou hodni, ale oni nevidi to, co ja, dal si ziji sve zivoty v blahobytu a prepychu, shani nove veci a veci a veci... ale co napr. nase priroda, co hladem umirajici deti, oni resi barvu potahu na sedacku a ve svete v tu chvili zemrelo nekolik lidi a deti hlady, co amazonske pralesy, co zabijeni Indianu, co vykacene stromy, ktere jsou schopny zadrzovat pres 200l vody a vesele je kacime a pak se divime, ze jsou zaplavy... neunesu to... je toho moc a moc a moc... chtela jsem byt duchovni, chtela jsem se setkat s Bohem, ale on neni, pac neslysi, nepomaha jen se diva a sesila mi ty odporne vize... on neni, je jen sila priciny a nasledku a ta sila vi, ze spejeme ke skaze... a ze ta je nevyhnutelna...jelikoz si jeji zaklady stavime my sami a s vetsi a vetsi vervou... cas se zrychluje a konec je blizko... musi prijit a vycistit to tu a vim, ze prijde... ne ted, ne v r. 2012, ten s tim nema nic spolecneho... bude to za par desitek let, my se budeme dal snazit neco zmenit, budeme se trapit a navzajem tyrat, ale neuspejeme... konec prijde a pak zacneme znovu... jenze ted je to vsechno zbytecne... jsou tu sily, ktere nam nedovoli - nikdy nedovoli- zmenu...vidim je, chteji jen nase trapeni a krev a my jim ji davame, cekame na konec vsichni... vime ze musi prijit... Stale me boli hlava, po kazde vizi me bez prestani boli hlava... ty vize jsou jako film napreskacku, bez casove osy, jen pochopim co se ma kdy stat... neverim v Boha, verim v silu Vesmiru, verim v pricinu a nasledek a my lide - ovsem jen hrstka, se snazime uklizet pouze nasledky, ale nikdo nehleda pricinu... kdyz neutecu z tela kazdy vecer nebo i pres den stale me pronasleduji dalsi a dalsi obrazy a filmy... pripadam si jako ti blazni, kteri chodi ve filmech po ulici a vykrikuji, ze se blizi konec sveta... nevi to ani muj pritel, nikdo... nemuzu to nikomu rict, zavreli by me do blazince... proto tu nechci byt, vim co prijde a jen brecim nad slepotou nas lidi... nesnazime se zit v ucte k zivotu, ale v ucte k penezum...

Re: Re: Re: dotaz

(helena, 30. 3. 2012 12:43)

kdyz jsem byla mala, videla jsem vsude nejake bytosti... rikala jsem mamce, ze sem nepatrim, ze to byl omyl, ze jsem mela byt jinde, ne na tehle planete... chteli mi dat leky, babicka to zakazala, vim, ze cela tahle moje existence je omyl... privedla jsem na tento svet 4 deti v dobre vire, ze Buh nam ukaze cestu, kdyz budeme bohabojni, pravdomluvni a spravedlivi...ale nejsou tu stastne, bloumaji, tapou a stale se perou s timto svetem i zrizenim... nezvladaji to v tomto dravcim svete tak, jako to nezvladam ja... nevim, co tu mam za ukol, stale si myslim, ze to byl omyl... je tu slyset jen narek a nestesti, chamtivost a zloba... kdyz se dostanete nad planetu umrela byste zalem a silenstvim, ktere se z planety ozyva... zadne pisne, zadna melodie, zadna radost ani smich... jen naprosty chaos a silenstvi a rev tyranych dusi... nechce se mi vubec vracet se zpet z meho sveta mimo telo, ale musim... ale nikdy po smrti se sem jiz nevratim... dalsi stoleti hruz a teroru jiz absolvovat nechci. Film Nas domov a i jine filmy jsem videla jiz nekolikrat, stale prosim a volam, hledam at mi nekdo pomuze, at mi ukaze, co mam delat... nepotkala jsem nikde Boha, ani zadne jeho pomocniky, ani andely, ani pruvodce... jen ruzne bytosti, treba jsou vymyslene mnou, nevim, ale jsou laskyplne a ohleduplne... muj svet je daleko, v jinem vesmiru, nemuzu se dockat, az se tam uchylim.... ale jestli je pravda to, co Vam ukazali Vasi pruvodci, nemuzu odejit z vlastni vule... proc jsem to nikde nevidela? Ten spodni svet sebevrahu? Ten co je ukazan i ve filmu Nas domov? Toho se bojim... v mem svete neni strach a vsichni jsou tam k sobe hodni a vsichni toho druheho podporuji... ale vzdy prijde doba, kdy se musim vratit... nikdy jsem se neptala proc, vedela jsem, ze musim i kdyz se mi nechce... ale s laskou vzdy odchazim... ovsem v mem tele je jiz pripraveny smutek a stesk... zeptejte se vasich pruvodcu proc se mi to deje? Co s tim mam delat? Jak mam dal zit? At mi prosim poradi... Ziju v dome, ktery ma mezidimenzionalni branu, jak mi bylo receno... slychala a citila jsem tu ruzne bytosti... neublizovali nam, ale bylo to divne... citily je i me dcery, a tak mi branu jedna pani zavrela, byla pry spadla... od te doby nikoho neslysim, jen na jistem miste v obyvaku mame ozvenu a nikdo v tech mistech nechce sedavat. Ani ti, co to nevedi... nemam tento dum rada, citim tu zlobu a strach, ale pryc zatim nemuzeme... cistila jsem se od privtelenych dusi sama i s pomoci te pani a prosila jsem jiz drive andely a cistila i s Reiki... ale nejsem tu rada, neco tu je... treba to souvisi s tim, ze nejsem rada na Zemi. Zeptejte se prosim, co mam delat? Jak nalozit s mym jak rikam prokletim? Cim jsem starsi, tim vice to vsechno vnimam a vidim a prozivam... za necele dva roky mi bude 50... kdy budu moci odejit? PROSIM, ZEPTEJTE SE, PROC ZA MNOU NEPRIDOU A NEPOMOHOU MI... JAKY TO MA UCEL... DEKUJI...

Re: Re: Re: Re: dotaz

(Martina, 2. 4. 2012 10:39)

Drahá Helenko,
Každý den se za Tebe modlím. Prosím Boha za pomoc pro Tebe a pro Tvé jemné,čisté děti. Také se nám narodily dvě čisté duše a vím jak je to těžké, je v tomto světě vychovat. Snad jsi již dostala nějaké odpovědi na své otázky. Někdy trvá déle, než člověk najde odpovědi. Píšeš, že vídáš láskyplné bytosti. Je možné, že to jsou duchovní průvodci, pomocníci. V době Velikonoc a Vánoc přichází na Zemi více čisté energie. Napoj se ve své modlitbě na tuto energii. Prozáří Tvojí duši a budeš mít v sobě zase více síly a lásky. Nemysli na odchod ze Země. Pokus se znovu ve svém srdci přijmout Boha. Bůh je a MÁ TĚ RÁD!!! Četla jsi Rozhovory - Síla Lásky? Já ten sešítek mám moc ráda. Ježíš měl také vize, věděl jací jsme lidé a přesto nás miloval. Přesto za nás pokorně trpěl na kříži. Modlím se za Tebe a posílám Ti LÁSKU pro Tvou duši. Ráda se s Tebou někdy setkám.
Martina

Re: Re: Re: Re: dotaz

(Nett, 25. 11. 2013 0:21)

Nemám radu ani pomoc, ale jsem ted vazne stastna za to co tu ctu ac je to velice smutne. Jde o to ,ze snad cely zivot citim uplne stejne a nikdo komu jsem kdy o tom pocitu ,ze sem nepatrim vypravela nebyl absolutne schopny to pochopit. Myslela jsem si ze to nikdo nemuze pochopit.... a ted vidim ,ze mozna nejsem jedina. Jasne, clovek si muze splnit cokoliv co si preje, ale co kdyz si preju neco co TADY proste není. Mysl ostatnich ma proste svoje hranice vytvorene timto svetem a oni se v tom uplne pohodlne pohybuji at uz jde o fantasticke predstavy nebo veci uplne bezne. Jsou s timhle ramcem spokojeni (ackoli v zivote jsou treba nespokojeni,proste jejjich touhy jsou touhy tohohle sveta). A potom jak rikas o tom jak si jedni vybiraji potah a jinde umiraji deti.... Presne kvuli tomu mam skoro problem normalne zit. Jak mam prozivat a zaobirat se tim, ze se na me nekdo spatne podival, nebo mi ujel autobus nebo me vyhodili z prace, jake saty si oblekne kamaradka, nebo proc bych mela priteli vycitat ,ze prisel o pul hodiny pozdeji...,kdyz vim ze nekde nekoho znasilnili, mučili atd... me proste ty nase problemy, neprijdou jako problemy... ve me to nevyvolava zadne emoce, pripadam si jakoze jsem uplne mimo, hrozně nezůčastněně. Nekdo si mysli ,ze jsem klidna a vyrovnana, ale ona je to zatim proste jen neucast na tech lidskych eskapadach. Proc bych probuh mela vynakladat nejakou energii na hadku s nekym? Kvuli tomuhle pocitu jsem nebyla ani schopna zaobirat se profesne nejakym oborem ,ktery by mi treba prisel zajimavy, ale ve skutecnosti nepotrebny... az ted mi dochazi, ze snad i ty prace ,ktere jsou ve skutecnosti nepotrebne jsou nakonec nejlepe placene a dle spolecnosti ve ktere zijeme za zbytecne povazovany nejsou. Ja to zatim neumim bohuzel dobre vysvetlit a vyjadrit co ohledne toho citim... Tak rekneme ,ze jsem si to sem stejne napsala spis jen kvuli sobe a chtela jsem vyjadrit Helene svuj dik za to ,ze sem napsala co tu proziva... Ja proste na tuhle planetu nepatrim... To je moje veta a videt ji i od nekoho jineho ve stejnem kontextu jak to myslim ja me asi trochu uklidnilo, nevim.... Tak dekuji za prostor a mejte se vsichni fajn..

Re: Re: Re: Re: dotaz

(Buba, 27. 11. 2013 13:09)

Milá Heleno, přišla jsem na tuto diskuzi náhodou, protože jsem zadala do vyhledávače slova své - Vaší myšlenky: Jaký to má účel. Vaše zkušenost je té mojí neskutečně podobná a vlastně jste první člověk, o kterém vím, že prožívá a cítí to samé. Možná je nás víc, ale koho naše obavy zajímají...
Snad se ještě na tyto stránky vracíte. Našla jste už co jste hledala? Škoda, že se neznáme....

Re: dotaz

(Helena2, 2. 4. 2012 19:59)

1. část: Milá Helenko, příchod sem na Zem jsi očekávala s velkou radosti, těšila ses sem, protože jsi věděla, že zde na vlastní kůži prožiješ to, cos dělala kdysi. Vybrala sis čas, zemi. Hodně bytostí toužilo se sem dostat, dostala jsi přednost a tak je třeba si vážit každičkého dne. Ber prosím své dny jako dobrodružství. Lidské ego křičí já chci, tohle se mi líbí, tohle zase ne. Ale vše je dobré a je třeba hledat pozitivní smysl toho všeho. To je pak dobrodružství! Na všem špatném najít jeho dobré poselství. Třeba, že tudy cesta nevede. Délka života je určena a pokud by sis život zkrátila, vůbec by sis nepolepšila. V oné disharmonii, která tě dovedla k odchodu bys byla dlouhou dobu.
Existuje důležitý vesmírný zákon, zákon stejnorodosti. Však říkáme rovný rovného si hledá nebo vrána k vráně sedá. Laď se prosím vědomě ke kráse, i ona nabíjí, vyhledávej to, co Tě těší a co současně prospívá Tvým dětem, Tvému domovu.
Ne, nejsou všichni lidé krutí a bezohlední a začneš-li znovu a od začátku, oslovíš-li čistý duchovní svět – vše se bude zase vracet k dobrému. Ale buď trpělivá, těš se z každého drobného pokroku a pros o pomoc svého duchovního průvodce. Nepotřebuješ žádné prostředky na svou záchranu, protože je to otázka Tvého postoje a informací. Tvůj průvodce Tě přivedl ke kvalitnímu zdroji, začni si prosím postupně studovat zdejší texty. Návodů zde objevíš spoustu. Vnější život může být dokonce krutý, ale vnitřní život světlý, radostný a smysluplný. Nehodnoť prosím okolí, zaměř se na své kvality. Raduj se z drobných pokroků, to je znak kvalitní cesty životem. Přichází jaro a příroda je plná krásy a síly. Zastav se u prvního květu, který se na Tebe usměje, studuj tu nádheru a chval našeho Pána. Vidíš, jak nás zahrnuje krásou? Pohlaď své děti, ony mohou ve Tvé smutné blízkosti strádat, čekají na Tvůj úsměv. Rozhodni se vědomě začít bojovat. Nejsi na to sama. Stojí při tobě Tvůj duchovní průvodce a můžeš poprosit také o větší ochranu a pomoc.
Beruška zemře a má to tak být. Splnila svůj úkol a objeví se znova. Hyacint také znovu vyraší. Rozlišuj prosím. Je v řádu věcí, když život skončí, však bude pokračovat dál. Ale je hrubá chyba, když se zničí úmyslně. Pokud Tvůj čas nepřišel, domů by ses nedostala. Dostala by ses do sfér, kde krásně není, do doby, bez by přišel čas Tvého určeného přirozeného odchodu.
Tvrdé lokty potřebují lidé nevědomí. Ti berou život jako boj. Ale Ježíšova láska také dveře otevírá. Jen si to vyzkoušej. Pokora, ohleduplnost, touha pomáhat druhým – jejda, to jsou životabudiče! Kdo lže, kdo je nespravedlivý a krutý, ten se setkává přesně s takovými lidmi. Ale představ si, naši přátelé se štítí lži, dokonce váží každičké slovo. Aby ani slovem neublížili. Aby slovem pohladili! Vždyť negativní myšlení, negativní slova přitahují temno! Prosím, buď opatrná, na co myslíš. Bohužel, milá jmenovkyně, nevhodnými technikami jsi v sobě otevřela to, co mělo být uzavřené. Ale nikdy není pozdě k nápravě. Však jsem již napsala: vše začíná u dobrého slova a lidské pokory. Jsme bytosti nezralé a chtěli bychom radit druhým. Nejprve je třeba v sobě pěstoval klid, mír, lásku. Tohle prosím není fráze, tohle je základ bezpečí, klidu a míru. Víš, milá jmenovkyně, jakou sílu má modlitba? Směruj prosím svůj zájem na vysoký! čistý! duchovní svět. Tam je pomoc a tam je ochrana. Pro Tebe je pobyt v těle důležitý. Hmota je velká ochrana pro Tvůj stav. Také se nauč dobře usínat – návod najdeš v Rozhovorech 23.

Re: dotaz

(Helena2, 2. 4. 2012 20:00)

2. část: Ne, Helenko, je možné mnoho změnit, v tom se mýlíš. Ale nutné je začít vždycky u sebe. Důležitý je zákon zrcadlení, co ti vadí na druhých, nosíme v sobě. Je třeba odhodit svoji masku a podívat se na sebe střízlivýma očima.
Zkus prosím udělat dobrý skutek. Kolem Tebe jsou lidé movití, tak vyhledej někoho, kdo je v nouzi a pomoz mu. Drobnou částkou, uvidíš, jak se budeš dobře cítit. To je nad všechna farmaka. Nechtěj prosím zachránit celý svět. Hladující děti – adoptuj si na dálku jedno, uleví se ti. Co změnit nemůžeš, neměň. Vždyť Ty chceš víc, než Bůh! Planeta Země je nejtěžší místo pro žití, ano jsou tu války, hladomor. Ale jsou to učební lekce pro Ty, kdo se učit jinak neumí. Ty ale ano. Jinak bys nehledala a nenapsala takový dopis. Ano, Bůh je! On dopouští, protože jinak se někteří probudit nechtějí. Helenko, znáš zákon příčiny a následku. Pak víš, že tyto stavy sis vyvolala sama. Začni bojovat. Modlitbou. Dobrým slovem. Pomocí chudým. Určitě objevíš další způsoby. Tvé srdce při poslechu hladivé hudby a po dobrém posilujícím spánku Ti poradí. Ano, jsou dny lehčí a dny, kdy některý člověk nemá sílu ani žít. Když si zítra na tohle psaní vzpomeneš a půjdeš bedlivě po ulici, sebereš papírek, uvaříš dobré jídlo, koupíš si kamínek pro radost – doporučuji ti růženín, vše se k dobrému obrátí.
Chraň se vizí! Pak hlava přestane bolet.
Dovol, abych Ti sdělila, že já nepochybuji, že Bůh existuje. Já mu říkám Otec a vždy pečlivě napíšu veliké O. Protože správný Otec Tě miluje a chrání. I Tebe!! A to si neustále opakuj.
A musím Tě, Helenko, potěšit. Lidí moudrých, lidí krásných přibývá! Neuvěřitelně rychle! Mám z toho radost.
Ve stavu disharmonie se dostaneš do nejnižší sféry v nadzemí. Ano, tam je strašně, tam žijí sebevrazi aj. Tak to nedělej, prosím. A pokud nezvládneš svůj život, tak se další život budeš povinně inkarnovat na hmotnou planetu. I to je zákon příčiny a následku. Hezké světy vídáváš, aby ti daly sílu zvládnout Tvůj den tady na Zemi. Vidíš, jak se o Tebe stará Tvůj průvodce? Náš Bůh? Kdo je tak nezodpovědný, že Tě zásobuje takovými informacemi o jakýchsi branách. Prosím, nebav se s ním! Vyhýbej se mu. A ve stavu, jakém momentálně jsi, by i v novém domě byla brzy těžká atmosféra.

Co říct závěrem. Po každé noci musí přijít svítání. Na to pamatuj.
Čistý duchovní svět musíme pozvat. Oni respektují svobodnou vůli. Tak to udělej a těš se z každého záchvěvu radosti, který zaregistruješ.

Já beru každý nový den jako dar. Považuji ho na čistý papír. Jen na mě záleží, jak ho popíšu. Přeji Ti, milá Helenko, abys psala jenom dobrá slova plná světla a optimismu. Jak budeš obalena světlem a vše bude zase dobré.
Bůh Tě opatruj.
Helena2

pokus o radu

(Nett, 25. 11. 2013 1:02)

I kdyz... ja asi mam pomoc, radu... Divej se na vec tak, ze nemuzes prebirat odpovednost za to co se deje nebo stalo nekomu jinemu. Kazdy se narodi nejak a kazdy resi jine veci. A je to tak v poradku. Jeden resi jake koupit auto a druhy se narodi s postizenim a bezne denni ukony jsou pro nej problem. Ja bych si sama od sebe prala tohle prijmout jako pravdu, jako neco co je v poradku. Proste jsou lide, kteri se maji lepe a lide ,kteri se maji hur. A ja z toho muzu byt nestastna, ale je to tak a nic s tim stejne neudelam... Ja jsem dostala zdrave telo, coz je skvele, muj prvotni ukol je se o nej dobre postarat.... Cim ja jsem se zacala ridit je proste myslenka, ze kdyz uz tu musim byt a nemohu jinak, tak budu hrat podle jejich pravidel. Prijmu hodnoty tohohle sveta vezmu to nejlidstejsi co v sobe mam a dle techto hodnot, potreb a pocitu se budu o svuj zivot starat..o svoje telo, ducha a dusi. Asi by se to dalo trochu brat jako "hra na cloveka" Coz napriklad znamena chodit cvicit, zdrave jist, spat, studovat skolu, ucit se jazyky ,cestovat, vypadat dobre,pracovat, tvorit a udrzovat nejake socialni vztahy a moje lidska potreba (tzn. neco k cemu mam opravdu chut ,ktera nevim ani odkud se bere a proc je, ale prinasi mi to poteseni) je pro me tanec, takze se venovat tanci...a mezitim prozivat to co zivot prinasi. Ja nevim, je mi to docela hloupe takhle radit, mozna pro tebe je to i uplne nepouzitelne, ale ja vim, ze nejak se naucit zit musim, jiste by bylo lepsi kdybych takto zacala premyslet a jednat pred 5ti lety asi bych se vyhnula tomu pocitu ztraceni a toho ze nic nemam (a uz to jen tezko vynahradim) ,ale bohuzel, v te dobre jsem byla proste jen zmatena, clovek musi obcas urazit dlouhou cestu k poznani ......a tohle mi docela pomohlo/pomaha...

Re: pokus o radu

(Helena z redakce, 25. 11. 2013 8:39)

Milá neznámá kamarádko, když ses dostala až sem na tuto stránku, tak jsi nám podobná. Ano, planeta Země je planeta učení a současně slouží k odžití karmického zákona. Jsme navzájem propojeni, takže správně naciťujete, že nemáme být lhostejní k mučení lidí na jiném koutu planety. Odžíváme ale také důsledky svých činů v minulých životech. Takže pokud je někdo znásilněný, pak se stejně zachoval kdysi on. Ano, tato planeta je náš dočasný domov, druhý máme v nadzemí a ten původní, nejkrásnější máme tam nahoře, u Boha.
Ten, kdo se má lépe v minulých životem lidem pomáhal, ten, kdo druhému v nouzi nepomohl, nouzi teď zažívá. A tanec? Ten spojuje s tím neuchopitelným, po čem všichni nevědomě toužíme a co jste tak hezky popsala. Děkuji i já za psaní a srdečně zdravím. Helena z redakce webu

diky helen

(Nett, 25. 11. 2013 1:07)

...ale taky vim, ze sem nepatrim ....dalas mi nadeji ,ze je nejaky misto kam patrim. Jo! To je ono, to mi udelalo tu radost a chtela jsem za to podekovat :))

Děkuji

(Veronika, 21. 10. 2013 19:23)

Informace na těchto stránkách mi velmi pomáhají překonat mé velmi bolestné životní období. Je v to tolik pozitivity a hlavně mi dávají smysl. Od malička jsem chodila do kostela byla jsem u příjmání, biřmování, měla svatbu v kostele, ale v hlavě jsem měla spousty otázek, které mi nedávaly smyl až nyní mi vše dokonale zapadá při čtení brožurek, které si denně tisknu a čtu po večerech a v práci o přestávkách.

Ze srdce děkuji za vše co děláte

Re: Děkuji

(Helena, 10. 11. 2013 16:14)

A víte, Veroniko milá, že takovéhle psaní nám hodně pomáhá? A tak děkujeme za pohlazení.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »