Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Poznání

(Helena, 1. 8. 2015 13:51)

Milý pane Vladimíre, neděkujte mi, byl jste připravený, řekla by Pavla, a tak duchovní svět zařídil, abyste se dostal k tomuto zdroji. Sama bych nezvládla nic – bez překladatelek Laďky, Květy, administrátora tohoto webu Karla a hlavně dalších duchovních pomocníků. Ano, podělte se prosím s námi se zásadními událostmi Vašeho života. Možností je více – napište je prosím sem, anebo mailem na helena.pejsova@volny.cz nebo se zúčastněte našich setkání - scházíme se občas v Sedlčanech, Táboře či Soběslavi.
Co se týče kontaktu se svým duchovním průvodcem, je to taková křehká záležitost, každý má své a vlastně nepřenositelné zkušenosti. Já osobně si myslím, že hmotné tělo nedovolí snadné komunikaci s duchovním průvodcem. Zažíváme jenom takové záblesky, tedy pokud se nedostaneme do nějaké velmi náročné situace. Někdo ho vnímá jako lehký vánek, jiný jako mrazení, jistotu při rozhodování, málokomu se ale podaří konkrétní dialogové spojení. To zažijeme, až budeme trvale bez tohoto hmotného těla.

Dá se předpovědět datum smrti?

(Michal, 2. 6. 2015 18:06)

Zdravím, Vaše videa jsou velice zajímavá, a myslím že i pravdivá. Zajímalo by mně, když každý má už před narozením daný osud aby odčinil hříchy z minulých životů, je tam dáno i kdy a jak zemře atd. Uměl by se nějaký jasnovidec spojit třeba s mým andělem strážným, a předpovědět, kdy zemřu? Je spousta lidí, kteří to radši nechcou vědět, ale mně by to celkem zajímalo. Díky moc za radu

Re: Dá se předpovědět datum smrti?

(Helena, 2. 6. 2015 18:29)

Neznám odpověď. Ale domnívám se, že toto je negativní zvědavost a kvalitní jasnovidec by na toto odpověď dávat neměl.

Kdo pomáhá zvířatům?

(Aleš, 25. 5. 2015 9:26)

Rád poslouchám "vaše" videa, která tu jsou k dispozici. Nejdříve k tomu přistupuji racionálně a nad vším se zamýšlím než-li něco přijmu. Řídím se zásadou raději se staň skeptikem než-li fanatikem. Jsou velmi inspirativní a povzbuzující (uklidňují). Člověk už při prvotním uvědomování sama sebe se ptá a je zvídaví. Každý asi vnitřně hledá to samí, jen k tomu nedospěl ... Chtěl jsem se zeptat, dlouho jsem nad tím přemýšlel ... 1. Duchovní průvodci, kteří nás doprovází životem ... mají je i nižší vývojové bytosti, např.: zvířata ... 2. Dévy, rostlinky - jsou vyššími bytostmi? :)

Re: Kdo pomáhá zvířatům?

(Helena, 25. 5. 2015 14:45)

Srdečně zdravím, Aleši. K Vašim otázkám:
Ad 1 Člověk je zdroj energie pro padlé duchovní bytosti odpojené od Zdroje – Boha. Zvířata mají vibrace pro ně nezajímavé, protože nižší. Takže duchovního průvodce mají jen lidé. Což však neznamená, že nad jednotlivými druhy a rasami zvířat a rostlin nebdí specializované bytosti – devas, dévy. Viz R46 - Bůh a příroda a R65 - Hierarchie bytostí pozemské přírody.
Ad 2 Vývoj spěje v posloupnosti minerál – rostlina – živočich. To jsou jednotky s jakýmsi vědomím a duší. Poté u domácích zvířat či jiných vyspělých živočichů se duše začíná částečně individualizovat do stavu, kdy do ní může vstoupit či být vložena Boží jiskra. Pak bych takovou bytost nazvala vyšší. Podle takové definice by se pak dévy ani rostliny nemohly nazvat vyššími bytostmi.

Re: Re: Kdo pomáhá zvířatům?

(Aleš, 25. 5. 2015 16:16)

Děkuji za odpověď.

Vegetariánství

(Aleš, 18. 4. 2015 0:33)

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na téma ohledně stravy. Od malička jsem vedený k vegetariánství. Dnes už jsi tuto problematiku uvědomuji hlouběji z mnoha zdrojů ať už je to křesťanství nebo jóga, je to v podstatě to samé - nezabíjej bližního svého. Jaký máte na to názor z pohledu lékařského a duchovního?

Re: Vegetariánství

(Helena, 21. 4. 2015 12:55)

V tomto smyslu vám doporučujeme knihu G. Weidner Cesta ke zdraví - v podstatě je nejdůležitější informace, že při zabíjení organismus vylučuje tzv. mrtvolné jedy, jsou další z příčin disharmonií vedoucích ke vzniku psychických i tělesných nemocí. Navíc jsou stejně jako alkohol, nikotin a další drogy návykové. Maso má svoji hutnou vibraci a tak po požití jste obklopen jiným typem neinkarnovaných bytostí. Dovedete si představit, jaké to jsou.
Děkujeme za váš dotaz, je vidět, že nad vším přemýšlíte.
Ano, vegetariánství usnadňuje duchovní cestu.
Helena

Re: Re: Vegetariánství

(Aleš, 21. 4. 2015 15:51)

Děkuji za odpověď, publikaci jsi rád přečtu. Nedávno mě zaujalo téma Myšlenky. Jak jsem se začal tím zabývat, hledat ... zaujala mě kniha WEIDNER Gisela: Odkud přicházíme, proč žijeme, kam se vracíme. Videa, které jsou zde mě oslovili. A tak vznikl můj dotaz, ve škole nemám totiž s kým bych si o tom promluvil a chtěl jsem slyšet i jiný názor a pohled na věc. Vaše názory mě zaujali, protože říkají téměř totéž jako Josef Zezulka.

Re: Re: Re: Vegetariánství

(Helena, 21. 4. 2015 16:11)

Vstoupíte-li na duchovní cestu, přichází období, kdy se člověk cítí sám. Ale to je v pořádku. A pokud budete opravdově hledat, k informacím se budete dostávat. A časem i přátelé přijdou, podle zákona stejnorodosti se k sobě dostanete. Chce to ovšem trpělivost a pokoru. A také načasování. Srdečně vás zdravím.

Re: Re: Re: Re: Vegetariánství

(Aleš, 21. 4. 2015 18:39)

Snažím se hledat lidi podobného smýšlení, zatím mám před sebou spoustu povinností. Čekají mně mnoho změn a nejsem si zatím ničím jist. Letoškem ukončuji střední školu a jsem vržen do světa. Beru to tak, že pokud chce člověk jít touto cestou musí jít dennodenně krůček po krůčku. Jsem rád, že se mohu odněkud inspirovat nad otázkami na které jsem dosud nenalézal odpovědi. :)
Nevím zdali mám uvést email, kdybych se v budoucnu chtěl doptávat na různé otázky našeho života a jeho smyslem.

Poděkování

(Pavel, 28. 3. 2015 19:43)

Děkuji Vám za vaše nádherné stránky,které mi otevírají oči dokořán. Pavel

Jak to asi je?

(Pavel, 28. 12. 2014 21:32)

Dobrý den.Viděl jsem film Náš Domov ale nějak jsem nepochopil proč by měl člověk který nespáchá vědomě sebevraždu projít tím co sebevrazi a vrazi?
Pak bych se chtěl zeptat na Váš názor na ty tzv.,,media'' a věštce.Inkasují za to celkem velké peníze a v televizi se ještě propujčují k(okrádání) telekom.systémem.Nechápu když má někdo tu schopnost se napojit na vyšší bytosti a má to ZDARMA že za to bere takové peníze a není mu to chloupé!Měl by Nám ostatním co to zatím nezvládáme přece pomáhat z lásky a zdarma ne?
Jinak si moc vážím Vaší a Kájovi práce.Těším se na každé nové video.Některá videa mě dodávají krásný pocit nevím jak ho popsat.Tak ať se daří.Mějte se moc krásně a Děkuji Vám.

PS:Do nového roku Helenko a Kájo vám přeju hodně lásky,zdraví a porozumění.

Pavel

Re: Jak to asi je?

(Helena, 29. 12. 2014 8:24)

Dobrý den, pane Pavle, ani film nepopíše život pozemského člověka do podrobností. Ale já si dosadila, že hrdina filmu Náš Domov byl egoistický, požitkářský, nežil živou vírou, atd., takže jeho kvality mu nedovolily žít ve vyšších sférách. Pokud někdo „věští“ v televizi, bere peníze, pak zcela jistě nemá napojení na vyšší bytosti. Pravděpodobně si vymýšlí anebo spolupracuje s nízkým astrálem a to je velmi nebezpečné. Duchovní učitelé, o kterých je tento web, jsou bytosti z nefyzické roviny bytí, vývojově jsou tisíce let před námi a předávají pouze obecné informace o tom, jak život funguje a pomáhají, ano, z lásky.
Také vám přeji pevné zdraví a světlo při našem pozemském putování. Helena

Re: Re: Jak to asi je?

(Pavel, 29. 12. 2014 19:01)

Dobrý večer.
Helenko pokud můžu poprosit bez toho pane.Jen Pavel.Děkuji za vysvětlení.Tak nějak jsem si to myslel.Rád bych se s váma setkal osobně.Měl bych asi spoustu otázek a myslím že by jste mě mohla na hodně z nich dát odpověď.Hlavně asi i manželce.Jsem totiž ,,hledač'' a snažím se nasměřovat co nejpřímějším směrem k mému cíli.Zatím jsem zjistil že už se na Zemi nedá v dnešní době věřit nikomu jen sobě.teda respektive svému svědomí (průvodci).Jen doufám že se to brzo změní.Bylo by škoda kdyby lidé na tak pěkné planetě uspíšili svůj konec i konec Země.Doufám že nám někdo pomůže.

Mějte se krásně a ještě jednou děkuji.

Pavel

pre pani Helenu-ktorá chcela odis´t z tohto sveta

(Peter, 26. 12. 2014 15:38)

Dobrý deń pani Helenka,
čítal som tu Váš príbeh,odísť predčasne z tohto sveta. Ešte to u Vás stále trva toto myslenie? Myslím si ,že sta sa asi nemali dať na to Reiky. Prepáčte je to môj názor ak odpíšete,ak sem ešte chodíte? Peter

omluva-komentáre pokračujú

(peter, 26. 12. 2014 15:32)

prepačte,vidim,že komentáre pokračujú. Prajem všetkodobre všetkým v Novom roku 2015,vela zdravia. Peter

Prečo nepokračujú komentáre aj v r. 2014

(Peter, 26. 12. 2014 15:30)

Dobrý deň,
náhodou som sa dostal na tuto stranku na nete. Prečo nepokračujú komentáre,alebo to skončilo 21.10.2013? ďakujem za odpoveď. Peter

môj mail: peter10@atlas.sk

Cybky v zozname

(Raa, 24. 11. 2014 19:27)

Na stránke - http://www.rozhovorysezivotem.cz/clanky/bozi-poslove/
sú mená osôb, za ktoré sa vydáva/vydával niekto *iný*.

Re: Cybky v zozname

(Helena, 24. 11. 2014 20:13)

Nerozumím, můžete být konkrétnější?


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »