Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Vegetariánství

(Helena, 21. 4. 2015 12:55)

V tomto smyslu vám doporučujeme knihu G. Weidner Cesta ke zdraví - v podstatě je nejdůležitější informace, že při zabíjení organismus vylučuje tzv. mrtvolné jedy, jsou další z příčin disharmonií vedoucích ke vzniku psychických i tělesných nemocí. Navíc jsou stejně jako alkohol, nikotin a další drogy návykové. Maso má svoji hutnou vibraci a tak po požití jste obklopen jiným typem neinkarnovaných bytostí. Dovedete si představit, jaké to jsou.
Děkujeme za váš dotaz, je vidět, že nad vším přemýšlíte.
Ano, vegetariánství usnadňuje duchovní cestu.
Helena

Re: Re: Vegetariánství

(Aleš, 21. 4. 2015 15:51)

Děkuji za odpověď, publikaci jsi rád přečtu. Nedávno mě zaujalo téma Myšlenky. Jak jsem se začal tím zabývat, hledat ... zaujala mě kniha WEIDNER Gisela: Odkud přicházíme, proč žijeme, kam se vracíme. Videa, které jsou zde mě oslovili. A tak vznikl můj dotaz, ve škole nemám totiž s kým bych si o tom promluvil a chtěl jsem slyšet i jiný názor a pohled na věc. Vaše názory mě zaujali, protože říkají téměř totéž jako Josef Zezulka.

Re: Re: Re: Vegetariánství

(Helena, 21. 4. 2015 16:11)

Vstoupíte-li na duchovní cestu, přichází období, kdy se člověk cítí sám. Ale to je v pořádku. A pokud budete opravdově hledat, k informacím se budete dostávat. A časem i přátelé přijdou, podle zákona stejnorodosti se k sobě dostanete. Chce to ovšem trpělivost a pokoru. A také načasování. Srdečně vás zdravím.

Re: Re: Re: Re: Vegetariánství

(Aleš, 21. 4. 2015 18:39)

Snažím se hledat lidi podobného smýšlení, zatím mám před sebou spoustu povinností. Čekají mně mnoho změn a nejsem si zatím ničím jist. Letoškem ukončuji střední školu a jsem vržen do světa. Beru to tak, že pokud chce člověk jít touto cestou musí jít dennodenně krůček po krůčku. Jsem rád, že se mohu odněkud inspirovat nad otázkami na které jsem dosud nenalézal odpovědi. :)
Nevím zdali mám uvést email, kdybych se v budoucnu chtěl doptávat na různé otázky našeho života a jeho smyslem.

Poděkování

(Pavel, 28. 3. 2015 19:43)

Děkuji Vám za vaše nádherné stránky,které mi otevírají oči dokořán. Pavel

Jak to asi je?

(Pavel, 28. 12. 2014 21:32)

Dobrý den.Viděl jsem film Náš Domov ale nějak jsem nepochopil proč by měl člověk který nespáchá vědomě sebevraždu projít tím co sebevrazi a vrazi?
Pak bych se chtěl zeptat na Váš názor na ty tzv.,,media'' a věštce.Inkasují za to celkem velké peníze a v televizi se ještě propujčují k(okrádání) telekom.systémem.Nechápu když má někdo tu schopnost se napojit na vyšší bytosti a má to ZDARMA že za to bere takové peníze a není mu to chloupé!Měl by Nám ostatním co to zatím nezvládáme přece pomáhat z lásky a zdarma ne?
Jinak si moc vážím Vaší a Kájovi práce.Těším se na každé nové video.Některá videa mě dodávají krásný pocit nevím jak ho popsat.Tak ať se daří.Mějte se moc krásně a Děkuji Vám.

PS:Do nového roku Helenko a Kájo vám přeju hodně lásky,zdraví a porozumění.

Pavel

Re: Jak to asi je?

(Helena, 29. 12. 2014 8:24)

Dobrý den, pane Pavle, ani film nepopíše život pozemského člověka do podrobností. Ale já si dosadila, že hrdina filmu Náš Domov byl egoistický, požitkářský, nežil živou vírou, atd., takže jeho kvality mu nedovolily žít ve vyšších sférách. Pokud někdo „věští“ v televizi, bere peníze, pak zcela jistě nemá napojení na vyšší bytosti. Pravděpodobně si vymýšlí anebo spolupracuje s nízkým astrálem a to je velmi nebezpečné. Duchovní učitelé, o kterých je tento web, jsou bytosti z nefyzické roviny bytí, vývojově jsou tisíce let před námi a předávají pouze obecné informace o tom, jak život funguje a pomáhají, ano, z lásky.
Také vám přeji pevné zdraví a světlo při našem pozemském putování. Helena

Re: Re: Jak to asi je?

(Pavel, 29. 12. 2014 19:01)

Dobrý večer.
Helenko pokud můžu poprosit bez toho pane.Jen Pavel.Děkuji za vysvětlení.Tak nějak jsem si to myslel.Rád bych se s váma setkal osobně.Měl bych asi spoustu otázek a myslím že by jste mě mohla na hodně z nich dát odpověď.Hlavně asi i manželce.Jsem totiž ,,hledač'' a snažím se nasměřovat co nejpřímějším směrem k mému cíli.Zatím jsem zjistil že už se na Zemi nedá v dnešní době věřit nikomu jen sobě.teda respektive svému svědomí (průvodci).Jen doufám že se to brzo změní.Bylo by škoda kdyby lidé na tak pěkné planetě uspíšili svůj konec i konec Země.Doufám že nám někdo pomůže.

Mějte se krásně a ještě jednou děkuji.

Pavel

pre pani Helenu-ktorá chcela odis´t z tohto sveta

(Peter, 26. 12. 2014 15:38)

Dobrý deń pani Helenka,
čítal som tu Váš príbeh,odísť predčasne z tohto sveta. Ešte to u Vás stále trva toto myslenie? Myslím si ,že sta sa asi nemali dať na to Reiky. Prepáčte je to môj názor ak odpíšete,ak sem ešte chodíte? Peter

omluva-komentáre pokračujú

(peter, 26. 12. 2014 15:32)

prepačte,vidim,že komentáre pokračujú. Prajem všetkodobre všetkým v Novom roku 2015,vela zdravia. Peter

Prečo nepokračujú komentáre aj v r. 2014

(Peter, 26. 12. 2014 15:30)

Dobrý deň,
náhodou som sa dostal na tuto stranku na nete. Prečo nepokračujú komentáre,alebo to skončilo 21.10.2013? ďakujem za odpoveď. Peter

môj mail: peter10@atlas.sk

Cybky v zozname

(Raa, 24. 11. 2014 19:27)

Na stránke - http://www.rozhovorysezivotem.cz/clanky/bozi-poslove/
sú mená osôb, za ktoré sa vydáva/vydával niekto *iný*.

Re: Cybky v zozname

(Helena, 24. 11. 2014 20:13)

Nerozumím, můžete být konkrétnější?

dotaz

(Daška Nováková, 20. 10. 2014 19:07)

Prosím o odpověď, kdo je autorem těchto rozhovorů, myslím, že je důležité se podepisovat celým jménem a pokud má někdo takovéto stránky pro ostatní, představit se všem, kdo je a popř. jeho cestu a nezůstávat v anonymitě. Děkuji za odpověď.
Dagmar Nováková

Re: dotaz

(Helena Pejšová, 20. 10. 2014 20:01)

Vážená paní Nováková, nikdo nezůstává v anonymitě. Každý text sděluje ten, kdo je uveden za pozdravem. Ten se vždy představí v úvodní větě. Autorem je tedy hlavně Hardus. Ale také Laurencius, Elese a další. Jedná se o duchovní učitele z nefyzické roviny bytí, nejsou to tedy hmotní lidé. Jak tedy můžeme někoho z lidí představovat, když autor nežije na Zemi? Také jsem se kdysi takovému zdroji divila, ale krása informací nás dostala. Duchovní učitelé z vysokých duchovních sfér využívají dobrovolně inkarnovaného člověka, tzv. médium. My v Čechách tyto texty překládáme, v papírové podobě je jich dosud vydáno 74 a v posledních letech je zveřejňujeme také na tomto webu. Jméno jednoho z nás také najdete v každém čísle, hned na první textové stránce. A jak vidíte, pošlete-li dotaz, máte tentýž den odpověď.
Informace do Čech přivezla Pavla Kašparcová a sdělení dávala do knih Rakušanka Gisela Weidner. Ale to byste všechno v textech postupně objevila. Myslím, že je znakem pokory, že nikdo si takovou moudrost nepřivlastňuje. My ji pouze přeložili a nabízíme zájemcům ke studiu. Není to hezké?
Srdečně vás zdravím.
Helena nebo také 30Helena03

Dotaz

(Vlaďka, 4. 8. 2014 10:06)

Dobrý den, měla bych dotaz, jaký máte názor na vykládání karet, zda slouží ku prospěchu, pokud člověk neví, jak dál. Nebo popř. výklad karet používaný pouze pro svoji osobní potřebu. Děkuji

Re: Dotaz

(Helena, 4. 8. 2014 10:29)

Dobrý den, paní Vlaďko, pravda je zakódována v mnohém, ale já osobně se tomuto zdroji informací vyhýbám. Vždyť při mně stojí duchovní průvodce a já skrze své svědomí ho vnímám. Mohu také před usnutím vyslovit problém a poprosit svého duchovního průvodce, aby mě dovedl do nadzemských sfér, kde mi ty vyspělejší bytosti vše vysvětlí. Tak tedy být vámi bych se kartami nezabývala, řídila bych se svým pocitem. Protože jsem-li v klidu a chci-li dobro pro sebe, ale také i pro druhé, rozhodnu se dobře. Bůh je láska a tak se nemám čeho bát. Dal nám na Zemi pro vlastní dobrý život vyšší duchovní ochrannou a pomocnou bytost a tak je dobré se zajímat o ni, ne o pomůcky, které mohou ovlivnit negativní síly.
Další si můžete přečíst v Rozhovorech číslo 55, Duchovní pohled na duševní hygienu. Přeji vám, ať i bez karet jdete životem v moudrosti, klidu a radostně. Však právě toto se máme naučit. Děkujeme za váš dotaz.
Helena

Otázka

(Roman, 25. 1. 2014 22:10)

Vážená paní, mám na Vás ještě jeden dotaz.Je hodně troufalý, ale snad Vás neurazí a budete ochotna mně i jiným hloubavým čtenářům říci svůj názor.Proč se stalo p.Pavle a p.Františkovi to, co se jim stalo,po tom všem, co dělali pro blaho ostatních ?? Zeptali jste se na to někdy ?? Pokud nebudete chtít odpovědět a nebo zrovna můj příspěvek smažete, pochopím to.Děkuji za Vaši odpověd.S úctou Roman Smejkal.

Re: Otázka

(30Helena03, 27. 1. 2014 18:20)

Ano, pane Romane, jste velmi hloubavý. Nejste troufalý, čtete pečlivě a přemýšlíte. V každém případě náročný konec života Pavly a Františka silně ovlivnil nás. K hledání. K tomu, abychom i nadále věřili ve spravedlnost a lásku Stvořitelovu. Já osobně ji vzala za zkoušku pevnosti. Přemýšlím nad tím, že se možná otevřela latentní karma. V každém případě vím, že postojem Pavly byl silně zasažen personál nemocnice. Její statečností, pokorou, láskou manžela. Viďte, kdybychom mohli, vzali bychom kousek utrpení někoho milovaného na sebe. Mnozí přátelé mluví právě o tomto jako důvodu, o tzv. Obětní karmě. Ale v našich informacích, a na to jsme se ptali, tento termín neexistuje. Malinkaté chyby v osobním životě Pavly byly. Že by se hned a to v zesílené formě k tak vyspělé byrtosti navrátily? Takto konkrétní dotazy jsme však nevznesli. Máme-li se dozvědět, proč to všechno takto probíhalo, jednou odpověď přijde. Když jsem se Pavly ptávala na nějakou "senzaci" odpověď znala, ale já pochopila, že nás nechce rozptylovat, protože to nejhlavnější je práce na sobě.
Přeji vám hezký den.
30Helena03
30Helena03

dotaz

(helena, 28. 3. 2012 16:39)

Dobry den, jmenuji se helena a jsem znechuceny tvor. ziju s rodinou-dvema detmi a hodnym pritelem- kde se mame celkem radi, vlastne mi nic moc nechybi, ale nelibi se mi tu. Myslim planetu... i kdyz to take neni spravne... nelibi se mi byt clovekem, nechci tu dale pobyvat... chtela bych odejit, ale zatim mam obavy ze smutku mych blizkych... myslim si, ze beze mne by jim bylo lepe, ale co svet? Ublizi jim, lide jsou velice zli a ja rikam, ze jsou rakovinou planety, ktera si tak strasne krute zachazeni nezaslouzi... chci odejit, ale Vase reci o utrpeni po sebevrazde mi taky nahani strach... vlastne mi nic moc neni... jen se jiz dale nechci divat na krutost a lhostejnost lidi k sobe a k planete... stydim se za to, ze jsem cllovekem... uz nechci a nechci se sem znovu narodit... nemam silu ani prostredky neco podniknout na zachranu a myslim si, ze je to stejne zbytecne... clovek je nepoucitelny... to vidime od davnych veku... nic se nezmenilo... cim tedy budu trpet po odchodu-sebevrazde? Myslim, ze je na mne, jestli tu chci zustat nebo ne... stejne tu nejsem nic platna... nemuzu ani sledovat zpravy, nad tou nespravedlnosti a krutosti stale brecim... uz tu nechci byt... co mam delat? Jak se odtud dostat a neublizit?Od mala si myslim, ze tu nemam byt, ze jsem mela byt nekde jinde, mamka me nechapala, kdyz jsem brecela nad mrtvou beruskou... nemam tu byt, byl to omyl a ja chci pryc, chci domu... poradte mi jak se tam tedy dostat a neublizit?


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »