Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Boží jiskra a Kristovo světlo v člověku

(Jitka Marešová, 19. 8. 2016 21:43)

Překrásné video č.106 Boží jiskra a Kristovo světlo v člověku.
Všem kdo se na tvorbě podílel patří mé hluboké poděkování.

Re: Boží jiskra a Kristovo světlo v člověku

(Helena, 19. 8. 2016 21:47)

Děkujeme.

Můj příběh

(Rosťa, 14. 2. 2016 8:38)

Je to asi rok a půl, kdy jsem v depresích z konzumního života vyhledal pomoc psychiatra. Byla mi nabídnuta pozemská pomoc - antidepresiva a zápis na pořadník psychoterapeuta. V mezičase jsem nezahálel a začal číst.

Mezi první knihy patřily Čtyři dohody od Don Miguela Ruize, pak Pátá dohoda od stejného autora a další. Za tyto knihy jsem dnes nesmírně vděčný, protože mi pomohly vymanit se z depresí a začít nový život. Moje touha po poznání ovšem rostla.

Od nepaměti mě zajímalo téma reinkarnace, a tak jsem pátral a našel několik knih na toto téma. Mezi ně patřila kniha Jaký je život po životě od Ebena Alexandera. Dříve pochopitelně knihy od R. Moodyho. Dále jsem přečetl knihu V náruči světla od Betty J. Eadieové. Při pátrání po dalších zdrojích jsem prostřednictvím webu Vesmírní Lidé (který však zůstal stranu mého zájmu) narazil na knihu Život ve světě nespatřeném od Anthonyho Borgía, který popisuje život autorova přítele Roberta Hugha Bensona po smrti na Zemi co prožíval po příchodu do duchovního světa. Tato kniha mě pohltila, a tak jsem hledal dál a narazil na Duchovní pravdy v otázkách a odpovědích od Gisely Weidner, což mě přivedlo až sem, na váš web. Dnes mám na svém stolku 6 knížek od Gisely Weidner, které postupně čtu. Kromě toho paralelně čtu i jednotlivé Rozhovory se životem.

Nalezl jsem smysl života, který mi dříve unikal. Přesto, že jsem pokřtěný a nějakou dobu jsem pravidelně chodil do katolického kostela, opravdový smysl života jsem tam nenalézal, a tak jsem návštěv kostela postupně zanechal. Dnes vidím, proč se tak stalo. Současné učení církví mi neodpovídalo na základní otázky mé touhy po poznání pravdy.

Považuji za malý zázrak, že jsem váš web našel a že existují lidé, kteří mají podobnou zkušenost a prošli podobným procitnutím. Jsem velmi vděčný, že existuje iniciativa, kterou vyvíjíte a budu nadále vašim čtenářem.

Re: Můj příběh

(Helena, 14. 2. 2016 8:47)

Děkujeme.

Re: Můj příběh

(Karel F, 14. 2. 2016 12:50)

Utírám slzy a také děkuji.

Re: Můj příběh

(Monika, 21. 4. 2016 8:21)

Zdravim....Vas i všechny ostatní zde,
ano je pravdou ze se další dveře oteviraji v pravy cas...i ja mam podobne zkusenosti, kdy jsem byla jak se říká u konce. Jsem vdecna vesmiru ze mne ukazal cestu. Mne postavil do cesty primo bytost, která mne ukazala kdo jsme. Vsem preji klidny den.

Vědomé astrální cestování

(Martin, 29. 1. 2016 21:25)

Dobrý den,

jako první bych Vám chtěl moc poděkovat za to, co děláte, přivedli jste mne na pravou víru :-) Nyní už ale k otázce. Velice by mě zajímalo, zda je možné nějak vědomě astrálně cestovat, jak to popisují mnozí lidé, kteří s tím mají udajně zkušenosti. Pokud je to možné, jak bych toho mohl docílit? Moc by mě zajímala spousta dalších věcí, ale myslím, že Vás s nimi nebudu zatěžovat. Možná jen ještě jedna tzv. "doplňková" otázka- Je možné navázat přímé spojení (dialog) se svým duchovním průvodcem? Jak na to? Předem Vám moc dděkuji za všechny odpovědi a přeji krásné a požehnané dny. Se stovkami díků

Martin

Re: Vědomé astrální cestování

(Helena, 29. 1. 2016 21:40)

Být vámi, bych to vůbec nezkoušela, protože existují obrovská nebezpečí. Navíc sytíte pouze svoji zvědavost - astrální cestování duchovnímu růstu neslouží.
Duchovní průvodce stává vpravo za vámi, dejte mu jméno, bude na něj slyšet. Nevadí, že neslyšíte odpověď, někdo ho vnímá jako vánek, druhý jako teplo, další jako pohlazení, ale málokdo s ním je v dialogu. Ani to nevadí, hlavně že víte, že vás pozoruje „laskavýma očima“ a je připraven na požádání pomoci. Ovšem kdy a jak určí on sám. On ten náš návrh nemusí totiž být „to pravé, ořechové“.
Srdečně vás zdravím.
Helena

Re: Re: Vědomé astrální cestování

(Martin, 29. 1. 2016 22:01)

Moc děkuji za moudré rady. Myslím, že od svého záměru, přinejmenším prozatím, upustím. Přeji Vám krásné dny a v tuto dobu i dobrou noc.

Martin

Re: Vědomé astrální cestování

(, 25. 3. 2016 9:48)

https://www.youtube.com/watch?v=VJEtxMJwT-A

Re: Re: Vědomé astrální cestování

(Helena, 25. 3. 2016 10:59)

♥ Znám.

ETAPY TVOŘENÍ

(Jitka Marešová, 20. 2. 2016 23:21)

Dobrý večer Helenko,
ráda bych Vám i Vašim blízkým poděkovala za to všechno DOBRÉ, které nám přinášíte. Slova jsou málo a bylo by jich zapotřebí příliš mnoho, aby mohla vyjádřit vše, čím jsme poslechem , texty a videem obdarováni. Děkuji Vám za to, že jste, děkuji Vám za to, že naplňujete naše srdce nadějí a pochopením. Duchovním učitelům velké díky . S láskou Jitka Marešová.

Re: ETAPY TVOŘENÍ

(Helena, 21. 2. 2016 9:14)

Milá Jitko, bez překladatelek, správce webu a hlavně bez duchovních učitelů a pomoci duchovního světa i dalších našich přátel bych nedokázala nic. Jsme tu jeden pro druhého a když si to uvědomíme, život zkrásní.
Přesto děkuji a Vaše díky přátelům předám.

Otázky

(Martin, 30. 1. 2016 19:24)

Znovu dobrý den,

opět jsem přišel s řadou otázel, ovšem zajímalo by mě, jestli by bylo možné je položit jinde, než zde na diskuzi. Pokud možno někde, kde je možno vést konverzaci tzv. v reálném čase (např. Facebook, Skype, ICQ, apod.). Důvodem je, že většinou, když se dozvím odpověď na nějakou otáázku ohledně víry, tak přijdou hned další, jestli víte, jak to myslím. Doufám, že vás tímto moc nezatěžuji, pokud ano, tak se hluboce omlouvám. Prozatím se se stovkami díků loučím a přeji krásné dny.

Martin

Re: Otázky

(Helena, 31. 1. 2016 9:48)

Když projdete diskusi, objevíte kontakt.

E-Kniha: TAJEMSTVÍ KOSMU

(Aleš, 13. 9. 2015 23:26)

Chtěl bych se zeptat, našel jsem jednu z knih, kterou doporučujete k přečtení: TAJEMSTVÍ KOSMU (duch - síla - hmota), má otázka je jestli je to důvěryhodný obsah (v souladu s tímto webem, vím, že je tam i napsaná autorka, ale člověk nikdy neví na co narazí a z jakého zdroje to může být) - proto bych chtěl mít jistotu, že je to skutečně kniha od Adelma Vay ... není text upravený nebo zkreslující - který by mohl zavádět než-li vysvětlovat ... Přikládám odkaz: http://www.vesmirnilide.cz/svetelna_knihovna/htm/cz/cz_kniha_tajemstvi_kosmu.htm

Re: E-Kniha: TAJEMSTVÍ KOSMU

(Helena, 14. 9. 2015 8:48)

Knihu přeložila Pavla Kašparcová a v papírové podobě za ni ručíme. Ovšem zda do ní zasáhl Ivo Benda, jehož znakem je nerespektování copyrightu, protože tvrdí, že ve vesmíru nic takového neexistuje, nevíme. Vím o jeho počinu, konsultovala jsem ho se synem překladatelky, ale dohodli jsme se, že než ztrácet čas handrkováním se, to ho raději budeme věnovat něčemu smysluplnému. Ale Pavla ho za svého života chtěla dát k soudu. Kdyby se pan Benda zeptal, třeba zde, kdyby se zaručil…. Pokud mi pošlete adresu, knihu vám zašlu v papírové verzi. Je to náročné, velmi náročné čtení, ale jak Pavla tvrdila, odměna přišla veliká.

Re: Re: E-Kniha: TAJEMSTVÍ KOSMU

(Aleš, 14. 9. 2015 12:49)

Raději bych tedy volil zdroj od vás, nebyl jsem si jistý - jejich stránky na mě působili dosti přehlcující a kýčovitý (jejich literatura je dost zvláštní asi to bude tím, že nerespektují autorská práva a kopírují díla ostatních - jejich rozsah je dost široký a nelíbí se mi jak to tam mají podané) ... Jen mě zarazilo, že tam mají tuto knihu, ale nechtělo se mi jí stahovat, protože zdroj mi nepřijde příliš věrohodný ... Pokud by byla možnost byl bych rád, ale adresu bych nechtěl uvádět - nelze to přeposlat v digitální verzi na E-mail. Pokud tedy lze tato možnost, kniha mě zaujala a když jsem na ní narazil ... ale, raději si přečtu rozhovory než-li něco co není v souladu s autorskými právy a může být v tom pofidérní obsah, vaše materiály mě velmi zaujali, jejich obsah a myšlenky v nich mi odpovídají na spoustu otázek ... jiná literatura mě nezaujala natolik abych se s ní hlouběji zabýval ...

Re: Re: Re: E-Kniha: TAJEMSTVÍ KOSMU

(Helena, 14. 9. 2015 13:17)

Papírovou knihu Vám zdarma pošlu domů. Nechcete-li zaslat adresu veřejně, pak ji pošlete na můj mail - objevíte ho v diskusi.

Re: Re: Re: Re: E-Kniha: TAJEMSTVÍ KOSMU

(Aleš, 14. 9. 2015 16:06)

Popřemýšlel jsem o tom, tolik to zas nespěchá, ale děkuji ... asi bych si přeci jenom publikaci zakoupil v knihkupectví, předpokládám, že tam by obsah měl být taky správný. E-mail jsem našel, ale nechci to všechno uspěchat - mělo by se začít krůček po krůčku a tak jednou k této knize určitě zavítám, zatím toho je až dost na přemýšlení jak v rozhovorech tak i ve videích ...