Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Joga

(Viera, 14. 5. 2018 19:28)

Dobry den
ak by som doma v spalni rano cvicila 5 tibetanov mohlo by mi to uskodit ?

Re: Re: Re: Joga

(Helena, 14. 5. 2018 19:50)

Řiďte se svým pocitem. Je hezké, když člověk pečuje o své zdraví. Poproste o ochranu a cvičte. Sledujte, jak se cítíte. Když člověk hledá, je vedený, důvěřujte svým pocitům. Srdečně vás zdravím.

Děkuji

(Katka, 19. 11. 2017 19:03)

Dobrý den paní Helenko,
chci poděkovat za tyhle stránky jsou pro mě pohlazenim pro duši a odpověďmi na moje otázky.Děkuji Katka

Re: Děkuji

(Helena, 19. 11. 2017 20:01)

Jste milá, děkujeme.

Joga

(Viera, 8. 10. 2017 18:30)

Ďakujem za rýchlu odpoveď poznám pani ktorá cvičila jogu a je psychicky chorá. Môže to byť v dôsledku otvorenia aury pri cvičení jogy? Ak áno čo by mala robiť pre zlepšenie psychiky? Dakujem Vám za všetky cenné informácie
Viera

Re: Joga

(Helena, 9. 10. 2017 7:47)

Příčin může být mnoho: dispozice rodu, duchovní neinformovanost a tudíž nevhodné reakce na životní situace. To všechno jsou situace otevírající auru. Pro zlepšení psychiky je třeba chodit do přírody, pracovat třeba na zahradě, číst inspirující literaturu. Později se třeba stát dobrovolníkem – to jsou aktivity pomáhající zapomenout na vlastní traumata.

duchovni učitele

(alla, 28. 7. 2017 9:52)

dobrý den p.Heleno za prvé chci Vám poděkovat za krasně namluvene videa, té knihy které uvádíte na konci všech videi mam přečtené, jsou nádherne. Mám k Vám takový dotaz: kdé probihají ti rozhovory z duchovnimi učiteli? je možné se toho zučastnít? děkují předem za odpověd, a omlouvám se za chyby v mém textu.

Re: duchovni učitele

(Helena, 28. 7. 2017 10:14)

Přednášky duchovních učitelů probíhají mimo naši republiku, jsou neveřejné, zájemci nejprve navštěvují úvodní veřejné aktivity a teprve později jsou pozváni na tato sdělování. My jsme se jich dosud neúčastnili a chápeme, že je třeba chránit toto společenství. Ale vše je nahráváno a publikovámo. My materiály dostáváme, překládáme a vše dáváme na tento web.

potřebuju radu

(nebudu řikat :-), 15. 7. 2017 20:48)

ahoj je mi 13let moji kamaradku neustale napada/ se na ni naštve za každou blbost jo neřeknu třeba kdyby neco rozbila apod ale je normalni aby ji otec napadal/se naštval jenom protože zapomněla pověsit mokry mob na balkon??! takhle se na ni naštve každou chvily, už to je takto par
týdnů

Da se to považovat ako otcovska šikana??? Po připadě aj nahlásit???

Děkuju za odpovědy a ake koliv rady.

Re: potřebuju radu

(Helena, 16. 7. 2017 9:05)

Jednání otce tvé kamarádky není dobré. Jenže toto je popis jedné strany a otec by to asi popsal trochu jinak. Kdybych poradila, ať kamarádka, když je doma pohoda, si jde s tatínkem popovídat a případně se omluví, protože si uvědomila, že mokrý mop časem uvnitř bytu zapáchá a příště už si toho bude vědomá, tak bys odepsala, že se s jejím otcem nedá jednat. Třeba by pomohla matka. A je vám 13 let a to bývá síla, promiň. Nahlášení šikany je to poslední, existuje řada lepších řešení: překvapit rodiče úklidem, dobrou známkou, včasným návratem z akce, modlitbou za rodiče, rozhovor s tvým duchovním průvodcem, pověřením svého průvodce ať osloví toho, co má tatínek a pomohou vám všem. Protože i otec se určitě po takové hádce necítí dobře a také jemu vadí následná atmosféra v rodině.
Tak vám přeji děvčata, ať to ustojíte. Po dobrém. Ve spolupráci s dospělými, ke kterým máte důvěru. A hezké prázdniny!

Panna Maria

(Hladajuci, 28. 12. 2016 11:00)

O tomto večnom zatrateni hovoril aj Ježiš,napr. Na YouTube kanáli goschatv je okrem iných aj video o zjavení panny Márie v Garabandale.A upozorňuje ľudí na zatratenie...Čo si o tom myslí Hardus ?

Re: Panna Maria

(Helena, 28. 12. 2016 14:34)

Hardus říká, že zatracení neexistuje a že všichni jednou skončí v blízkosti Boha.

Re: Re: Panna Maria

(Hladajuci, 28. 12. 2016 16:59)

Ale Panna Mária tam urobila zázraky a lekári potvrdili,že tie deti porušovali fyzikálne zákony a keď toto všetko dokázala,myslíte že by klamala? Som fakt zmätený,lebo páči sa mi učenie o konečnej spase všetkých,no zase aj Ježiš hovoril a často o neuhasitelnom ohni pre diabla a jeho anjelov.Pater Pio o tom hovoril tiež a jeho život bol plný zazrakov,panna Mária zdôrazňuje aj účtu k eucharistii,to potom znamená že jedine práve učenie je učenie cirkvi nie? Posledná otázka,ak sa zhovárame s vyššími bytosťami je možné sa ich opýtať na konkrétneho nebožtíka v akej sfére sa nachádza,real. Hardus možno aj vie že sa teraz pýtam.Bol by to dôkaz pravosti jeho slov.Dakujem za vás čas

Re: Re: Re: Panna Maria

(Helena, 28. 12. 2016 17:18)

„Neuhasitelný ohen pre diabla a jeho anjelov“ existuje, ovšem oni tam nejsou navěky. Jsou to také duchovní bytosti, mají v sobě Boží jiskru a tedy svědomí. Do jaké míry je v letargii, je jiná věc. Ale jsou také Boží děti. Vy byste své dítě zatratil? Proto Ježíš mluví o návratu marnotratného syna, o sté ovečce, kterou se vydal hledat. Matka Marie neklame, ovšem její slova jsou sdělována tak, jak to dotyční chápou a jak tomu rozumí v kontextu svého poznání. Není tu ale jenom pro jednu církev.
Proč byste měl vědět, kde konkrétně se dotyčný nachází? Vzpomínejte na něj s láskou a modlete se za něho. To je veliká služba lásky. Ale prověřujte, říkám vám svůj názor, porovnávejte.

Re: Re: Re: Panna Maria

(Martin, 21. 3. 2017 11:21)

Presne toto zaujima aj mna,som katolik a aj ked sa mi tato nauka paci,chcem mat istotu ze neidem na zlu cestu.Pater Pio robil zazraky prostr.Boha cely zivot,preco by Boh podporoval niekoho kto hlasa vecne zatratenie ak by to bolo inak?

Re: Re: Re: Re: Panna Maria

(Helena, 21. 3. 2017 11:41)

Je zlá cesta, která mluví o Bohu lásky, která říká, že žádné jeho dítě není zatracené? Páter Pius byl úžasný člověk a ti, kteří interpelovali či překládali jeho slova je mohli přizpůsobit svému chápání. Vždyť jste s ním vy nehovořil. Člověk není schopen předat pravdu nezkaleně, proto Ježíš slíbil, že bude posílat Boží posly. Řiďte se svým pocitem. Jděte tou cestou, která vám vnáší radost do života, protože duchovní cesta by taková měla být. Pokud ale z něčeho máte strach, pak jděte od toho. Při spolupráci s duchovním světem jde člověk životem v klidu, je plný optimismu a důvěry, ne strachu.

Rozhovory

(Ivona.B., 30. 11. 2016 12:08)

Podporoval Ježíš zvířecí oběti?Jak tady čtu, že potřel dveře větvičkou namočenou do beránčí krve.

Re: Rozhovory

(Helena, 30. 11. 2016 12:56)

Kristus se inkarnoval do národa s tím, že nechce pro sebe žádné výjimky. Aktivně nebojoval proti zajetým zvyklostem. Ale zabíjení zvířat určitě nepodporoval. Asi maso pouze symbolicky pozřel nebo se ho jen dotknul. Začal úplně nově – práce na sobě, odpouštění. Asi jste na sobě nažila, že jednoho dne jste sama z vlastního rozhodnutí přestala jíst maso. Vegetariánství se dostavuje jako důsledek praktikování lásky k bratrům a sestrám. I těm nižším.
Máme však čerstvé informace pro současnou dobu – viz R44 Překážky na duchovní cestě enbo R61 Být jednodušší. Maso k dnešnímu člověku vůbec nepatří.

Re: Re: Rozhovory

(Ivona.B., 1. 12. 2016 11:13)

Děkuji za odpověď.Maso do naší doby nepatří,s tím souhlasím.Máte prosím náhled, kdy se tato myšlenka prosadí, a bude pochopena většinou lidí?

Re: Re: Re: Rozhovory

(Helena, 1. 12. 2016 11:38)

Do doby než dojde ke strukturální proměně Země, bude stále na Zemi žít široka plejáda lidí – od těch primitivních po ty, kteří jsou inkarnováni naposled. Takže odpověď tušíte: i výživové požadavky budou různé. Budoucnost určuje všech 6 miliard lidí. Již neřeším lidstvo, protože jsem pochopila svůj význam pro celek. Ovšem milé je, že netřeba proměny všech, opravdu stačí část. Ale kdy se tak stane, to ví jenom Bůh.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »